Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney

Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney

Dojrzałe rady i prowadzenie wynikające z czułego, praktycznego, biblijnego, skupionego na Bogu podejścia Carolyn, są tym, czego wszystkie kobiety, niezależnie od ich wieku, czasem potrzebują. 

Więcej szczegółów


29,00 zł brutto

27 dostępnych

Siła Kobiecości - Siedem cech bogobojnej żony i matki

 

... Carolyn Mahaney jest jedną z tych osób, które zakorzenione są w Słowie i rozumieją biblijną perspektywę kobiecości. Nie jest kobietą o wysokich świeckich kwalifikacjach – nie szuka świateł jupiterów, ani niezabiega o wpływowe pozycje; Należy do osób, które spędzają całe lata służąc swojemu mężowi i dzieciom oraz starają się studiować Boże Słowo i żyć według niego. Ich autorytet nie pochodzi z instytucji naukowych czy imponującego CV. Jest za to owocem pobożnego życia, potwierdzonego przez lata.

 

Kilka lat temu dostałam nagrania z serią jej wykładów dla kobiet na podstawie Tytusa 2. Kiedy ich słuchałam, moje serce cieszyło się widoczną w nich miłością do prawdy i z powodu jej przejrzystego, przekonującego omówienia tego fragmentu, nakreślającego prawdy, które powinny stać w samym środku służby kobiet. Ucieszyłam się, gdy Carolyn zgodziła się przełożyć to nauczanie w formę książki. Carolyn nie jest tylko teoretykiem. Jako kobieta z prawie trzydziestoletnim stażem małżeństwa i matka czwórki dzieci, zrealizowała priorytety Tytusa 2 w laboratorium życia. I jak zaleca Pismo, jest nauczycielką i poświęciła swoje życie, aby uczyć innych Bożych dróg – najpierw własne trzy córki, a następnie kobiety w swoim kościele.

 

Jeśli jesteś „młodszą kobietą”, trzymasz w ręku wspaniały przewodnik do duchowej dojrzałości. To twoja okazja, aby usiąść u stóp kobiety, która znajduje się dalej w wędrówce niż ty oraz jest wyposażona, aby pomóc ci zrozumieć i pojąć Boży plan i cel dla twojego życia. Być może zaliczasz się do „starszych kobiet”. W tej książce znajdziesz praktyczne narzędzia pomocne do wykonania twojego zadania, jakim jest inwestowanie w życie młodszych kobiet. Według Pisma, tego właśnie powinnaś nauczać kobiety, które On stawia w twoim życiu. Siła Kobiecości pomoże chrześcijankom odkryć niemalże zgubiony skarb myślenia i życia w Boży sposób. Modlę się, aby Bóg użył tej książki do nadnaturalnego przebudzenia i reformacji w sercach i domach kobiet naszych czasów.

- Fragment wstępu

 

 

 

Inni o książce:

"Dojrzałe rady i prowadzenie wynikające z czułego, praktycznego, biblijnego, skupionego na Bogu podejścia Carolyn, są tym, czego wszystkie kobiety, niezależnie od ich wieku, czasem potrzebują." 
- John i Noel Piper, Bethlehem Baptist Church, Minneapolis

 

"Podczas czytania „Siły kobiecości” spotkało mnie miłe zaskoczenie - to nie tylko teoretyczny podręcznik. Carolyn przypomniała mi o ważnych rzeczach, codziennym staraniu się o pielęgnowanie relacji z najbliższymi. I ponownie utwierdziłam się w przekonaniu, że naprawdę fajnie jest być żoną i mamą. Polecam."
- Magdalena Czerwińska, Rada Słuzby Kobiet Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP

 

"Czasami dobrze usłyszeć, że nie jest się samą z problemami. Ale co dalej? Ta mądra książka pokazuje jak znaleźć wyjście z sytuacji, w które my, kobiety często się wplątujemy i wydaje nam się że zostałyśmy same."

- Beata Wichary, żona Przewdoniczące Rady KChB w RP

 

 

 

Spis Treści:


1. Przemieniona przez List do Tytusa 2

2. Rozkosz kochania mojego męża  

3. Błogosławieństwo miłości do dzieci

4. Błogosławieństwo samokontroli

5. Przyjemność z czystości

6. Zaszczyt pracy w domu

7. Nagrody dobroci

8. Piękno uległości

9. Historia Margaret

10. Pytania do dyskusji 

 

 

 

Rok wydania: 2014

ISBN: 978-83-86586-34-9

Format: A5

Objętość: 223

oprawa: twarda

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.