Czy możemy ufać Ewangeliom? - Peter J. Williams
search
  • Czy możemy ufać Ewangeliom? - Peter J. Williams
  • Czy możemy ufać Ewangeliom? - Peter J. Williams

Czy możemy ufać Ewangeliom? - Peter J. Williams

25,00 zł
Brutto

Książka, w której w zrozumiały, analityczny i oparty na dowodach sposób przedstawiona jest wiarygodność ewangelicznego przesłania o Jezusie Chrystusie jako Bogu i Zbawicielu.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Cztery Ewangelie to cztery zapisy - jakby ujęcia z czterech kamer - życia, służby i nauczania Jezusa Chrystusa sprzed 2000 lat. Kluczowym pytaniem jest czy te zapisy są wiarygodne?

Peter J. Williams - dyrektor Tyndale House w Cambridge będącego jednocześnie instytutem badawczym i jedną z największych bibliotek biblistycznych na świecie - sprawdza w swojej książce pozachrześcijańskie źródła świadczące o Jezusie, bada dokładność autorów Ewangelii w przytaczaniu faktów im współczesnych oraz bada sposób przekazu przekazu przesłania Ewangelii w kolejnych wiekach.

...a wszystko to robi Williams z właściwą mu dokładnością serwując całość w sposób przystępny dla każdego czytelnika.

 

Niniejsza książka jest mistrzowską prezentacją złożonych i przekonujących argumentów pokazujących, że „cała historia świata obraca się wokół Jezusa”.
prof. John C. Lennox, profesor emeritus Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie

Autor pokazuje w zrozumiały, analityczny i dowodowy sposób wiarygodność ewangelicznego przesłania o Jezusie Chrystusie jako Bogu i Zbawicielu.
pastor Michał Prończuk, dyrektor Chrześcijańskiego Instytutu Apologetycznego

Peter Williams demaskuje naiwny sceptycyzm, który nieszczęśliwie zniekształcił popularną perspektywę postrzegania Ewangelii, a następnie […] prezentuje argumenty, dla których ichhistoryczna wiarygodność miewa się zdecydowanie lepiej niż moglibyśmy przypuszczać.
dr inż. Mateusz Jakubowski, założyciel chrześcijańskiego portalu apologetycznego „Myślę, więc wierzę”

 

ilość stron: 160
format: 15x21 cm
rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-86586-59-2

2020-12-01
Nowy produkt

Zobacz także