Biblia w przekładzie EIB A5 czarna
search
  • Biblia w przekładzie EIB A5 czarna
  • Biblia w przekładzie EIB A5 czarna
  • Biblia w przekładzie EIB A5 czarna

Biblia w przekładzie EIB A5 (okładka BORDOWA, złocone brzegi)

92,00 zł
Brutto

Biblia w przekładzie Ewangelicznego Instytutu Biblijnego (przekład literacki zakończony w 2015 r., wydany w 2016 r.). Oprawa BORDOWA miękka PVC, złocone brzegi stron. Format A5.

Ilość
Obecnie brak na stanie

"Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu" wydana w 2016 r. przez Ewangeliczny Instytut Bibilijny jest pierwszym polskim przekładem wydanym wyłącznie staraniem środowisk ewangelicznych. Jednakże mimo to nie jest określana mianem przekładu wyznaniowego, lecz przekładem dla wszystkich.

Współczesny język i współczesne miary użyte przez tłumaczy bardzo ułatwiają lekturę Biblii w tym przekładzie, a dodane przypisy umożliwiają zagłębienie się w różne warianty możliwego tłumaczenia.

ZE WSTĘPU Słowo zaproszenia Trzymasz w ręce nie tyle Księgę, co bibliotekę sześćdziesięciu sześciu Ksiąg Starego i Nowego Przymierza. Uwiecznione w nich słowa wkraczały w ludzką rzeczywistość stopniowo, na przestrzeni bodaj tysiąca czterystu lat, aby w końcu znaleźć potwierdzenie i pełny wyraz w Słowie, które stało się ciałem, w Jezusie Chrystusie. Księgi tego zbioru nie przestają służyć wielu za podręcznik definiowania racji. Tymczasem mają one służyć pogłębianiu relacji. Obserwując wzmożone wysiłki współczesnych sobie uczonych, Pan Jezus Chrystus podsumował: „Zagłębiacie się w Pisma, ponieważ sądzicie, że macie w nich życie wieczne, podczas gdy one składają świadectwo o Mnie. A jednak nie chcecie przyjść do Mnie, aby zyskać życie.” Trudno o lepsze ujęcie sprawy. Jeśli na kartach tych Pism zamierzasz szukać przede wszystkim racji, to zapewne ją znajdziesz, jak wielu innych – na własną miarę, jednym na pociechę, drugim na przekór. Może tej racji zechcesz bronić, a nawet za nią umrzeć. Jeśli jednak dzięki tej Księdze nie nawiążesz relacji z Osobą, z Panem wszechrzeczy, Jezusem Chrystusem, jeśli On sam nie stanie się rdzeniem Twojego życia, to uzbrojony w prawdziwe racje, możesz rozminąć się z prawdziwym życiem. Księga ta nie należy do łatwych. I dobrze. Szczerzej przyjdą Ci słowa: „Panie, otwórz mi oczy na to, co na tych kartach czytam, a to, co zrozumiem, zastosuję w życiu.” Przy takiej postawie doznasz czegoś szczególnego: zauważysz, że Pismo Święte jest Księgą, którą czyta się w obecności jej Autora. Na tym polega wyjątkowość tej Księgi – i przygoda, do której Cię zapraszamy. Ewangeliczny Instytut Biblijny

Dodatki: strona dedykacyjna, tabela miar i wag, informacje nt Ks.Psalmów, 5 kolorowych map, kolorowe ilustracje, 2 tasiemki.

ISBN 978-83-944980-6-1
ilość stron 1538
papier biblijny 28g
oprawa miękka PVC BORDOWA

2020-12-01
Nowy produkt