Służba proroka Eliasza - Konstanty Wiazowski
search
  • Służba proroka Eliasza - Konstanty Wiazowski

Służba proroka Eliasza - Konstanty Wiazowski

20,00 zł
Brutto

Kolejna książka Konstantego Wiazowskiego, którego poprzednie tytuły były bardzo dobrze przyjęte. Tym razem autor skupił się na wyjątkowym bohaterze, którym bez wątpienia okazał się prorok Eliasz.

Ilość

Autor książki, Konstanty Wiazowski, tym razem przybliża nam osobę proroka Eliasza. Prorok Eliasz był postacią wyjątkową. Jego gwiazda na ciemnym tle ludzkiego zepsucia świeciła wyjątkowym blaskiem. Jego osoba poszerza nasze ziemskie, życiowe horyzonty. Eliasz jest przykładem takiego człowieka, którego życie nigdy się nie kończy. Jakub w swoim Liście mówi, że „Eliasz był człowiekiem podobnym do nas” (5,17). Miał swoje wzloty i upadki. Ale był człowiekiem modlitwy i „pełen gorliwości wobec Pana” (1 Król. 19,10).

 

Bohaterowie wiary Starego Testamentu są szczególni. Z jednej strony wydają się nam tacy inni: żyją w obcym nam świecie, z królami, wojnami, klęskami głodu i bezpośrednimi i namacalnymi ingerencjami Boga w historię. Z drugiej strony są nam wyjątkowo bliscy. Zniechęcenie, walka duchowa - i zupełnie zwykła, o byt, sytuacje konfliktów międzyludzkich i nieustanne szukanie wierności Bogu w świecie, który w większości ową wierność tylko symuluje - to realia również naszych czasów. Dlatego jestem wdzięczny Bratu Konstantemu za to opracowanie życia proroka Eliasza. Zarówno za jego przygotowanie warsztatowe - korzystanie z bardzo solidnych komentarzy - jak i to, co wnosi w tę książkę ze swego bogatego doświadczenia życia.

prezb. Mateusz Wichary

format: 218x148mm
stron: 160

381 Przedmioty
2020-12-01
Nowy produkt

Zobacz także