Wokół problemów seksualności - red. Przemysław Chmielecki, Mateusz Wichary
search
  • Wokół problemów seksualności - red. Przemysław Chmielecki, Mateusz Wichary
  • Wokół problemów seksualności - red. Przemysław Chmielecki, Mateusz Wichary

Wokół problemów seksualności - red. Przemysław Chmielecki, Mateusz Wichary

85,00 zł
Brutto

Dyskusje nad seksualnością przenikają wiele obszarów, pobudzają emocje i stoją w centrum obecnych zmian światopoglądowych i obyczajowych. Książka warta przeczytania.

Ilość

Dyskusje nad seksualnością przenikają wiele różnych obszarów, przekraczając zakres wyłącznie akademickich czy kościelnych rozważań. Pobudzają również emocje, dotykając tak osobistych i wrażliwych przekonań jednostek, jak i wielkich, globalnych interesów. Stoją w samym centrum obecnych zmian światopoglądowych i obyczajowych.

Pośród materiałów znajdziemy artykuł stawiający tezę, iż stan rodziny odzwierciedla stan cywilizacji (w ujęciu historycznym), kilka ujęć seksualności w perspektywie teologicznej i biblijnej, analizy poprawności polityczej, koncepcji gender i queer oraz LGBT.

Książka obejmuje większość wystąpień prelegentów konferencji naukowej z cyklu „Ateny i Jerozolima”, która poświęcona była właśnie tematowi: Seksualność człowieka w ujęciach teologicznych i filozoficznych. Konferencja odbyła się w 2019 r. w siedzibie Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie.

ilość stron: 226
format: A5
Wydawnictwo Vocatio
ISBN:  978-83-7829-317-0
rok wydania: 2021

6 Przedmioty
2020-12-01
Nowy produkt

Zobacz także