Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney
search
  • Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney
  • Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney
  • Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney

Siła Kobiecości - Carolyn Mahaney

29,00 zł
Brutto

Dojrzałe rady i prowadzenie wynikające z czułego, praktycznego, biblijnego, skupionego na Bogu podejścia Carolyn, są tym, czego wszystkie kobiety, niezależnie od ich wieku, czasem potrzebują. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Carolyn Mahaney jest jedną z tych osób, które zakorzenione są w Słowie i rozumieją biblijną perspektywę kobiecości. Nie jest kobietą o wysokich świeckich kwalifikacjach – nie szuka świateł jupiterów, ani niezabiega o wpływowe pozycje; Należy do osób, które spędzają całe lata służąc swojemu mężowi i dzieciom oraz starają się studiować Boże Słowo i żyć według niego. Ich autorytet nie pochodzi z instytucji naukowych czy imponującego CV. Jest za to owocem pobożnego życia, potwierdzonego przez lata.

Kilka lat temu dostałam nagrania z serią jej wykładów dla kobiet na podstawie Tytusa 2. Kiedy ich słuchałam, moje serce cieszyło się widoczną w nich miłością do prawdy i z powodu jej przejrzystego, przekonującego omówienia tego fragmentu, nakreślającego prawdy, które powinny stać w samym środku służby kobiet. Ucieszyłam się, gdy Carolyn zgodziła się przełożyć to nauczanie w formę książki. Carolyn nie jest tylko teoretykiem. Jako kobieta z prawie trzydziestoletnim stażem małżeństwa i matka czwórki dzieci, zrealizowała priorytety Tytusa 2 w laboratorium życia. I jak zaleca Pismo, jest nauczycielką i poświęciła swoje życie, aby uczyć innych Bożych dróg – najpierw własne trzy córki, a następnie kobiety w swoim kościele.

Jeśli jesteś „młodszą kobietą”, trzymasz w ręku wspaniały przewodnik do duchowej dojrzałości. To twoja okazja, aby usiąść u stóp kobiety, która znajduje się dalej w wędrówce niż ty oraz jest wyposażona, aby pomóc ci zrozumieć i pojąć Boży plan i cel dla twojego życia. Być może zaliczasz się do „starszych kobiet”. W tej książce znajdziesz praktyczne narzędzia pomocne do wykonania twojego zadania, jakim jest inwestowanie w życie młodszych kobiet. Według Pisma, tego właśnie powinnaś nauczać kobiety, które On stawia w twoim życiu. Siła Kobiecości pomoże chrześcijankom odkryć niemalże zgubiony skarb myślenia i życia w Boży sposób. Modlę się, aby Bóg użył tej książki do nadnaturalnego przebudzenia i reformacji w sercach i domach kobiet naszych czasów.

ze wstępu

 

Inni o książce:
Dojrzałe rady i prowadzenie wynikające z czułego, praktycznego, biblijnego, skupionego na Bogu podejścia Carolyn, są tym, czego wszystkie kobiety, niezależnie od ich wieku, czasem potrzebują.

John i Noel Piper, Bethlehem Baptist Church, Minneapolis, USA

Podczas czytania „Siły kobiecości” spotkało mnie miłe zaskoczenie - to nie tylko teoretyczny podręcznik. Carolyn przypomniała mi o ważnych rzeczach, codziennym staraniu się o pielęgnowanie relacji z najbliższymi. I ponownie utwierdziłam się w przekonaniu, że naprawdę fajnie jest być żoną i mamą. Polecam.

Magdalena Czerwińska, Rada Słuzby Kobiet Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP


Czasami dobrze usłyszeć, że nie jest się samą z problemami. Ale co dalej? Ta mądra książka pokazuje jak znaleźć wyjście z sytuacji, w które my, kobiety często się wplątujemy i wydaje nam się że zostałyśmy same.

Beata Wichary, żona Przewdoniczącego Rady KChB w RP

 

Spis treści:

1. Przemieniona przez List do Tytusa 2
2. Rozkosz kochania mojego męża
3. Błogosławieństwo miłości do dzieci
4. Błogosławieństwo samokontroli
5. Przyjemność z czystości
6. Zaszczyt pracy w domu
7. Nagrody dobroci
8. Piękno uległości
9. Historia Margaret
10. Pytania do dyskusji

Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-86586-34-9
Format: A5
Objętość: 223
oprawa: twarda

2020-12-01
Nowy produkt

Zobacz także