Głoszenie ekspozycyjne - David Helm
search
  • Głoszenie ekspozycyjne - David Helm

Głoszenie ekspozycyjne - David Helm

19,99 zł
Brutto

Głoszenie ekspozycyjne jest tym, co może zmienić oblicze lokalnych Kościołów. Dlaczego? Bo nie muszą one wtedy dorastać do poziomu swojego pastora, lecz do poziomu wyznaczonego przez Boże Słowo.

Ilość
Obecnie brak na stanie

100% bezpieczne płatności

Głoszenie ekspozycyjne jest tym, co może zmienić oblicze lokalnych Kościołów. Dlaczego? Bo nie muszą one wtedy dorastać do poziomu swojego pastora, lecz do poziomu wyznaczonego przez Boże Słowo. Regularne wystawianie wspólnot chrześcijan na Słowo Boże w takiej postaci, w jakiej zostało spisane - a więc fragment po fragmencie, jeden w kontekście drugiego, księga po księdze - musi zaowocować rozwojem zrozumienia Bożego Słowa.

Kolejnym etapem winno być wzrastanie w posłuszeństwie Słowu, ale to wykracza poza aspekt kaznodziejstwa.

 

Jeślibym prowadził zajęcia na temat głoszenia kazań i mógłbym polecić studentom tylko jedną książkę do przeczytania, prawdo­podobnie byłaby to właśnie ta publikacja. Książka ta wprowadza w temat nowicjusza, jak i instruuje doświadczonych. Pokora Da­vida przekonuje, napomina, poucza i buduje mnie jako kazno­dzieję. Modlę się, aby taki sam wpływ wywarła na ciebie.

Mark Dever, starszy pastor kościoła Capitol Hill Baptist Church w Waszyngtonie, prezes 9Marks

 

Uwielbiam obserwować zaskoczenie osób, które dowiadują się, że głoszenie ekspozycyjne jest pierwszą z dziewięciu cech zdro­wego kościoła. Ów priorytet jest potwierdzony i wyjaśniony w książce Głoszenie ekspozycyjne. David Helm rzuca ważne wy­zwanie: aby ująć przesłanie Słowa w sposób jasny i właściwy. Niech Bogu się upodoba użyć tej książki, by pomóc ci głosić wier­niej, ku zdrowiu Kościoła i dla chwały Bożej.

H.B. Charles Jr., pastor kościoła Shiloh Metropolitan Baptist Church w Jacksonville na Florydzie

 

Oprawa twarda
136 stron

2020-12-01
Nowy produkt

Zobacz także